ماهروز

برای شناخت خصیصه و سرشت یک جامعه، هیچ نموداری بهتر از نوع تاریخی که می نویسد یا نمی نویسد نیست (ای. ایچ. کار).

یاشاسین تبریز

روزهای پایانی مرداد و اوایل شهریور را – یک هفته- میهمان دانشگاه تبریز بودم؛ برای شرکت در جلساتی علمی و فرهنگی که با حضور گروهی از اساتید آن دانشگاه برگزار شد.

ادامه مطلب   
نویسنده : ; ساعت ٧:٥۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٢
تگ ها :


کلیک کنید

دوست گرامی قدیمی من، آقای مهدی یاقوتیان، که صاحب وبلاگ خطّه فریومد است. در پستی، خاطرات مشترک ما را نوشته و یکی دو عکس هم گذاشته است. اگر دوست داشتید این پست را بخوانید، اینجا را کلیک کنید.  

  
نویسنده : ; ساعت ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٢ شهریور ۱۳٩٢
تگ ها :


عدالت

 هشت سال پیش در کشور ما کسی بر مسند مهم رئیس جمهوری نشست که شعار عدالت می داد. او معتقد بود آنچه تاکنون پیشینیان مرتکب شده اند، تبعیض و رانت خواری و دست کردن در جیب مردم بوده است. بر همین اساس کثیری از گذشتگان را طعن زد و مورد حمله و هجوم قرار داد و مرتب شعار داد که فهرست دزدان و رشوه گیران و رانت خواران را در جیب خود دارد و آن را افشا خواهد کرد.

ادامه مطلب   
نویسنده : ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳٩٢
تگ ها :


عجایب المصنوعات

در روزگاران قدیم کتاب هایی نوشته می شد با عنوان «کتب عجایب». موضوع این کتب معرفی مخلوقات عجیب و شگفت انگیزی بود که دیدن آنها یا شنیدن اوصافشان موجب حیرت و تعجب مردمان می شد. یکی از دانشجویان ما، آقای محمد جعفر اشکواری، که دانشجوی دوره دکتری دانشگاه تهران است، در حال نوشتن پایان نامه ای در باره همین کتب است.

ادامه مطلب   
نویسنده : ; ساعت ٧:۳۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٠ شهریور ۱۳٩٢
تگ ها :