حسابرسی

رسم است که در پایان سال، در موسسات مختلف حسابرسی می کنند؛ کارمندان بانک ها تا نیمه های شب آخرین روز سال در بانک می مانند و دریافت ها و پرداخت ها و قرض و نقدها را وارسی می کنند و تا حسابشان صفر نشود، به خانه نمی روند. من هم فکر کردم در این روزهای آخر سال به حساب وبلاگ ماهروز برسم. هر چند در  کار ما دخل و خرجی در کار نیست.  

ماهروز در سال 1391 از پنج سالگی گذشت و وارد ششمین سال حیات خود شد. از آغاز تا پایان سال 91 ماهروز را مرتب به روز کردم، بدون اینکه راه و روش کار تغییری کرده باشد؛ ماهروز همچنان یک وبلاگ تاریخی است، هرچند، گاه از سر تفنن به موضوعات دیگر ناخنک می زند.  

آنچه در باره امسال ماهروز باید بگویم، دو نکته است: نخست این که این اواخر به دلیل مشغله ها، در کار به روز کردن ماهروز وقفه هایی پیش آمد و به جای هر 4 روز یک بار، تنها هفته ای یک بار توانستم این کار را انجام دهم. من خود از این بابت ناراحتم، اما واقعیت این است که نتوانستم بر این مشکل غلبه کنم. این که آیا در سال 1392 خواهم توانست این مشکل را حل کنم، برایم معلوم نیست.

نکته دیگر اینکه متاسفانه مدتی است احساس می کنم؛ امکان انجام گفتگوهای مفید، معقول و منطقی در فضای اینترنت چندان زیاد نیست. کیفیت نه چندان مناسب کامنت ها و گاه محتوای نامناسب آنها تأیید کننده این ادعاست. من به حل این مشکل چندان امیدوار نیستم. گویا سرعت، شتابزدگی، امکان انتشار آسان هر حرف درست و نادرست، و چیزهایی از این قبیل که ویژگی ها و خصائص فضای مجازی است، موجب این موضوع باشد.

اگر تأخیر به عمل آمده در به روز کردن های ماهروز را با این احساس ترکیب کنیم، به صراحت باید عرض کنم که سال 1391 از این نظر برای صاحب ماهروز سال خوبی نبوده است. با وجود این، این وبلاگ – اگر خدا بخواهد – در سال آینده نیز فعال و برقرار خواهد بود و این قلم همچنان در آن خواهد نوشت. من شخصا اعتقاد و علاقه بسیار زیادی به مفهوم «استمرار» دارم و این اعتقاد و علاقه را ضامن کار ماهروز قرار داده ام.

از عموم دوستان مراجعه کننده که در سال 1391 مرا تنها نگذاشتند تشکر می کنم. سال نو را پیشاپیش خدمت آنان تبریک عرض می کنم . بازهم در این دنیای مجازی منتظرشان هستم.

 

ارادتمند

عبدالرحیم قنوات

1391/12/26

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سال نو مبارک

البرت انیشتین،زکریای رازی،اسحاق نیوتن، پروفسور حسابی،من و دیگردانشمندان، سال خوشی را برای شما ارزومندیم

علیرضا گل محمدی

با سلام وعرض خسته نباشید خدمت حضرت عالی هرچند بنده از امسال خواننده وبلاگتان گشته ام اما بی تعارف حتما زمانی که به اینترنت سر میزنم سری به وبلاگتان میزنم و از مطالب آن برای دانش آموزانم استفاده ها بردم امیدوارم که در سال آینده نیز خداوند به شما توفیق نگاشتن مطالب خوب وهمچنان به روز را بدهد.پیشاپیش سال نو را به شما تبریک میگویم

امیررضا

به نظر من برای دلنوشته نوشتن همین وبلاگ خوبه سال نو پیشاپیش بارک

ماهروز وبلاگ زیباییست اما زیباتر می شود اگر این آخر سالی دستی به سر و گوشش بکشید و قالبش و عکستان را بروز کنید. به نظرم کمی تکراری شده . اگر از متخصصین امور رایانه برای تهیه قالبی زیبا مانند برخی اساتید دیگر کمک بگیرید، مناسبتر است. عیدتان مبارک.

علومی

سلام استاد ،عیدتان مبارک و سلامتی تان برقرار

نادمی

شیشه عطر بهار،لب دیوار شکست، و همه جا پر شده از بوی خدا. سال نو مبارک

ح محمدی

سلام سال نو مبارک. سال خوبی داشته باشید.

زارع

سلام خدمت استاد سال نو رو بهتون تبریک میگم و سال خوب و خوش همراه بابرکت رو برای شما و خانوادتون آرزو می کنم. ایشاله در پناه حق سالم و موفق باشید.

مروتی

بقول هنری ها خوب بود !دوسش داشتم ! ادامه بدید لطفا !

خلیل محمدی

استاد عزیزم سلام به قول سعدی علیه الرحمه: گرت خوی من ناسزاوار تو خوی نیک خویش از دست مگذار استدعا دارم شما از کم احترامی اهل وب دلخور نشوید. مثلا یکی بنده، که شخصا از این وبلاگ استفاده می برم و معتقدم دریغ است که چراغ آن را خاموش کنید. راستی! یک کامنت هم بر عکس زیبای شما که عنوان ساباط دارد، نوشتم و یادم رفت که مشخصاتم را بنویسم که از این بابت عذرخواهی می کنم. همچنین حلول بهار و آغاز سال نو را هم تبریک عرض می کنم. ان شاالله که عمری طولانی همراه با باعزت و سعادت و سلامت داشته باشید. با تقدیم احترام بسیار.