صدمین

گذشت تا چهار سال بعد که در سال 1386 وبلاگی دیگر به نام " ماهروز " به راه انداختم. این بار فرصت و انگیزه کافی برای نوشتن داشتم و کار آن بخوبی پیش رفت. در مدتی کمتر از یک سال، کمی بیش از 100 پست کوتاه و بلند نوشتم. شمار بازدیدکنندگان آن وبلاگ با شیب ملایمی در حال افزایش بود، اما ناگهان یک اتفاق ناخواسته منجر به این شد که " ماهروز " را تعطیل کنم. مدتی به این فکر می کردم که دست از وبلاگ نویسی بردارم و به کارهای دانشگاهی خود بسنده کنم، اما احساس کردم که به این کار عادت کرده ام و گریزی از آن نیست. راستش اینکه بتوانی مرتب بنویسی و  نوشته هایت را بدون محدودیت و دغدغه پیدا کردن جایی برای انتشار آنها منتشر کنی، هر کسی را که دستی به قلم داشته باشد، تحریک می کند که به وبلاگ نویسی روی آورد. به همین دلایل بود که که چند ماه بعد، این بار " تاریخچه " را راه انداختم.

هم " ماهروز " و هم " تاریخچه " همچنان که از نامشان برمی آید به تاریخ اختصاص دارند. به هر حال رشته کاری من تاریخ است و در کار معرفت تاریخی ما نقایص و مشکلاتی عمده وجود دارد. نمی گویم این وبلاگ مختصر قادر است چنین مشکلاتی را حل کند، ولی امیدوارم در مسیر ارتقاء دانش و بینش تاریخی مراجعه کنندگان، راهنمای آنان باشد.

من در این وبلاگ به دنبال جلب مخاطبان انبوه نبوده ام و مراجعه کنندگان اندک ولی پیگیر را بر مخاطبان فراوان ولی غیر پیگیر ترجیح می دهم. به همین دلیل به دنبال نوشتن و انتشار مطالبی که مرا از این هدف دور می کنند، نیستم. بیش از هرچیز به گفتگو در باره  مطالبی که در وبلاگ منتشر می شود، علاقمندم و از همه مراجعه کنندگان می خواهم که از نوشتن نقدها و نظرات خود در ذیل مطالب دریغ نکنند. چنین گفتگوهایی برای همه ما بسیار  مفید و سازنده است. و کلام آخر  اینکه از اینکه لطف می کنید و به " تاریخچه " سر می زنید، سپاسگزارم. سلامت و سربلند باشید.

قنوات

 

/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
صدقی

شما با انتشار مطالب تخصصی خود باعث شده اید تا من هم به ایجاد وبلاگ تشویق بشوم . حتی در فروردین امسال شما نحوه ایجاد وبلاگ و ارسال مطالب و عکس ها را یاد دادید. از شما متشکرم هم به خاطر انتشار پیوسته مطالب تخصصی هم به خاطر آشنایی این جانب با این مقوله وبلاگ نویسی. امیدوارم این وبلاگ شما در چند سال آینده به صورت مرجعی برای علاقمندان به تاریخ و مسائل مرتبط آن تبدیل شود

مسعود

چون که صد آمد نود هم پیش ماست باقی این داستان را باز گو

مهدیخانی

با سلام. از اینکه صدمین پست تاریخچه را می خوانم خوشحالم و به شما تبریک می گویم. دوامتان بر جریده عالم ثبت باد.

ش

سلام انتشار صدمین پست مبارک، من ماهروز رو می خوندم و نمی دانم چرا همان جا ادامه ندادید، کلی طول کشید تا تاریخچه رو پیدا کردم. همتتان بلند موفق باشید

هادی

آقای دکتر من هم مانند باقی خوانندگان تبریک می‌گویم و آرزوی دوام و بهتر شدن وبلاگ شما را دارم. سخت است که چنین وبلاگی را در جملات مختصری نقد و بررسی کرد؛ اما من تصور می‌کنم اگر تاریخچه «جاندار» تر باشد، برد بیش‌تری خواهد داشت؛ چه از نظر زبان و چه از نظر ارائه. به هر حال وبلاگ نویسی امثال شما، کار باارزشی است که باید به سنت بدل شود.

محمدرضا پاکباز

جناب آقای دکتر قنوات عزیز من هم به نوبه خود انتشار صدمین پست تاریخچه را تبریک می گویم انشاالله همچنان صد صد با موفقیت ادامه بدهی.

حاجی محمد

تبریک می گویم. کاش همه ی اساتید وبلاگی مثل شما داشتند تا به صورت الکترونیکی از دانش و نظرات آنها استفاده می کردیم. این سه وبلاگ نشان می دهد که شما با پشتکارید و البته از آن دسته اساتیدی که از قشر جوان فاصله نگرفته اید. ایزد تعالی مادام العمر شما را جوان نگاه دارد.

دهنوی

سلام واقعا از داشتن چنین استادی به خودم می بالم.و انتشار صدمین پستم تبریک می گم

محمد

من از این مطالب شما بسیار بدم میاد با این رشته

محمد

هم از رشته ام و هم از مطالب تکراری شما رفتار خوبی با دانشجو ندارید و ما را مسخره می کنید . نمی دانم چه توجیهی برای رفتارتان دارید؟