روان سرهنگ

این کار برای حل مشکل اساتیدی که ظهرها در دانشگاه می مانند، بسیار مفید است. اما از این گذشته، راه اندازی این رستوران فواید دیگری هم داشته است که یکی از مهم ترین آنها فراهم آمدن فرصت دیدار دوستان با یکدیگر است. بسیاری از اساتید دانشگاه با هم دوستی ها و آشنایی های دور و نزدیکی دارند، اما به دلیل فعالیت در دانشکده های مختلف، معمولا کمتر همدیگر را دیدار می کنند. اکنون این رستوران این مشکل را تا اندازه ای حل کرده است؛ چون هنگام مراجعه برای صرف نهار، دوستان و همکاران در این مکان محدود به هم می رسند، حال و احوالی می کنند و گاه فرصت می یابند تا نهار را بر روی یک میز و در کنار هم صرف کنند. در این دیدارهای کوتاه و بلند حرف ها و صحبت های مختلفی رد و بدل می شود.

دو سه روز پیش در رستوران یکی از دوستانم را که متخصص روانشناسی است، دیدم. همراه دو تن از همکاران دیگر دور یک میز نشستیم و نهار خوردیم. هنگام صرف نهار، سخن کشید به دنیای سیاست و رفتار سیاستمداران و حوادث اخیر در کشورهای عربی. حرف از رهبر لیبی، سرهنگ معمر قذافی، به میان آمد که مردمی را که در خیابان های این کشور علیه او تظاهرات می کنند به گلوله می بندد و اخیرا هم اعلام کرده است که مردم به دلیل مصرف قرص های روان گردان به خیابانها آمده اند. دوست روانشناسم به این مناسب به بیماری روانی بعضی آدم ها اشاره کرد؛ ایشان معتقد بودند اینکه سیاستمداری خود را به تجاهل بزند و برای کوبیدن مخالفان خود، نسبت هایی غیرواقعی به آنان بدهد، امری معمول است و تعجب برانگیز نیست؛ همیشه عده ای هستند که با علم و آگاهی به غیرواقعی بودن سخنان خود، با هدفی معین به مخالفان خود نسبت هایی می دهند. من هم تأیید کردم که بله در طول تاریخ از این گونه اتفاقات زیاد افتاده است. اما دوست روانشناس ادامه داد؛ آنچه فراتر از این و بسیار خطرناک است، این است که آدم دروغی را که می گوید، خودش هم باور داشته باشد. یعنی وقتی چنین حرف های نادرستی را به زبان می آورد، یقین داشته باشد که آنها راست اند. ایشان معتقد بود هیچ انسان سالمی نمی تواند روبروی دوربین هایی که تصویر او را در تمامی دنیا پخش می کنند، بنشیند و خطاب به میلیونها نفر، به این راحتی دروغ بگوید. او معتقد بود که این دیگر سیاست و سیاستمداری نیست بلکه نوعی اختلال روانی است. براین اساس نتیجه گرفتیم که بحث قرص های روان گردان منتفی است، باید فکری به حال روان سرهنگ کرد.

/ 10 نظر / 6 بازدید
89

سلام استاد . از جهات مختلف میشه به موضوع نگاه کرد 1- جناب سرهنگ اعتماد به نفس بالایی داره 2- جناب سرهنگ قصد ادخال سرور به قلب مومنین رو داره 3- جناب سرهنگ کلا خجسته است و یه نمه شنگول میزنه 4-جناب سرهنگ می خواد ما فکر کنیم شنگوله که هر کاری میخواد بکنه چون ما معتقدیم بر دیوانه حرجی نیست 5- جناب سرهنگ خیلی باحاله چون فکر میکنه مردم از عشقش سر به خیابان گذاشتن !!!!!!!!!!!!!!! [قهقهه] استاد ببخشید که نثرم ادبی و کتابی نیست.

استاااااااود بفرمیو.... بگیو!

هستی

سلام استاد خیلی خوبه همچین آدمایی هم توی دنیا باشن تا بشه سوژه آدمایی مثل ما همان جناب سرهنگ اگه روانی نبود دوست شما هم سوژه ای برای بررسی کردن نداشت که سر میز ناهار شما گفته بشه

[خرخون]

اشکواری

سلام استاد. ای کاش مصاحبه همین جناب سرهنگ روانی را با شبکه CNN می دیدید. از عالم و آدم طلبکار بود...!

باباشاه هستی یم

بلی استاااااااود من بودی یم... بفرمیو... بگیو...خوب نقاشی می کشی یم؟...

شاگردشما

سلام استاد .اینجاست که انسان از دلسنگیه یک عده تعجب میکنه .هنوز هم در قرن 21 نرون و چنگیز و هیتلر زندگی میکنن فقط اب نمی بینند وگر نه شناگرهای ماهریند

سلام استاد.در ضمن این یارو سرهنگه خوش سلیقه هم هست.

سادات نژاد

البته هم که جناب سرهنک تو دنیا تنها نیست، بدبختانه. باید فکری به حال روان خیلی ها کرد!

اندیشمند

سلام از سرهنگ و هم نوعانش که فقط به قدرت فکر می کنند و به فکر خود هستند،چنین کاری بعید نیست.به امید روزی که شاهد حکومت امام زمان باشیم.