اختراع افلاطون!

« افسانه ای شنیده ام که تا زمان افلاطون فحش وجود نداشت، مردم در دعواها همدیگر را می کشتند، افلاطون فحش را اختراع کرد، از آن روز دیگر تعداد قتل ها خیلی کمتر شد. به دلیل اینکه طرفین دعوا عقده خود را با این وسیله تازه اختراع خالی می کردند و احتیاج به شمشیر و نیزه نبود ».

 

نوح هزار طوفان، دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی، ص 6-165

/ 11 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی

خداوندا! از تو بهشت نمی خواهم با حوریان مه پیکر و جوی های شیر و عسل, لطفا گوشه ی دنجی به من بده با قلمی و کاغذی و چند جلدی کتابی، بهشت من آن جایی است که فارغ از دغدغه های پشت پنجره ی اتاقم چیز بنویسم و چیز بخوانم.

یک دانشجو

سلام.جالب بود پس افلاطون فحش را اختراع کرد خدایش نیامرزد البته فقط به خاطر این کارش.

Innocent

چند روز پیش تو تاکسی بودم که راننده با یکی دعواش شد. پیاده شد که بزه ولی طرف مقابل در رو قفل کرده بود و از لای شیشه فقط فحش میداد!!!

دانشجوی سابق

سلام استاد ایا شما اساتید هم مثل ما دانشجو ها دلمون برای شما استا ها تنگ میشه دلتون برای دانشجو ها تنگ میشه اصلا یادشون میفتین واما بعد اشتا بین این همه منبع برای ارشد کدام مفید تر هست مهم هاش کدوم اشتاد تور خدا بگین هااااااا باز نپیچونین

محمد جعفر اشکواری

سلام شاردن در سفرنامه اش درباره "فحش و ناسزا گفتن ایرانی ها" می نویسد: « دشنام دادن رسم و عادت ایرانیان است؛ اعم از زن و مرد، در روز هزاران دشنام و کلمات رکیک و ناسزاوار را آشکارا بکار می برند»!

قاسمیان

راستی اطلاع ندارید که اعتراف گیری به فحش دادن را چه کسی اختراع کرده است؟

یک دانشجو

سلام استاد نه من متن رو متوجه شدم وچون متوجه شدم گفتم خدایش نیامرزد اوکه به قول شما مخترع بود باید چیز بهتری را برای حل دعواها وجلوگیری از کشتاراختراع میکرد نمیدانم چه ولی هر چیزی الا فحش!!!!!!اخر همین فحشها باعث کشتارهم میشود در خیلی ازموارد .منکر این قضیه که نیستید ؟؟؟ پس همچنان پای حرفم ایستاده ومیگویم خدایش نیامرزد

یک دانشجوی دیگر

خداوند همه ی اموات "یک دانشجوی عزیز" را بیامرزد که دانشجوی تاریخ است و هنوز شرط اول مطالعه ی تاریخ را نیاموخته و پافشاری می کند بر باورش. چه خوب بود می شد یک بار هم ایشان را وقتی حسابی عصبانی هستند ببینیم که آیا در دلشان هم چیزی نمی گویند؟! شاید بگویند من هرگز عصبی نمی شوم یا ظرفیتم بسیار بالاتر از این حرف هاست. ما هم می گوییم خوش به حالشان و صدها رحمت بر امواتشان. چیز دیگری که نمی گوییم که!

یک دانشجو

باسلام .اگر منظور این دانشجوی دیگر من بودم باید بگویم من هم موقعی که عصبانی میشوم امکان دارد از همان اختراع افلاطون استفاده کنم .من معصوم نیستم.ولی منظور سخن مرا این یک دانشجوی عزیز دیگر متوجه نشدند من گفتم هرچیزی جز فحش در موقع عصبانیت میشد که افلاطون اختراع کند اما چون اینکار انجام نشده برای ایشان اصلا دور از تصور است این اختراع چون از اول وابتدای به امر بوده در زندگی بیست واندی اش یا همه ما بوده به ان عادت کرده وچیز دیگری رانمیتواند که تصور کند این دوست دانشجو.ولی اگر هر چیز دیگری به جای این بود از همان اول به ان عادت میکردید .امیدوارم منظورم راتوانسته باشم برسانم .راستی این شرط اول مطالعه تاریخ را خوشحال میشوم که به ماهم بگویید.

تازه وارد

هر کی که بهش گفتن حاتم طایی که نشد بخشنده!!!!!!!!! آدم شدن هم سلوک خاص خودشو داره!باید که بزرگ بود