در باره تاریخ محلی

چندی پیش در جلسه دفاع پایان نامه یکی از دانشجویان، میان اساتید راهنما و مشاور و داور بحثی در گرفت در باره " تاریخ های محلی". دیدگاه ها یکسان نبود. دانشجو بر اساس الگوی استاد راهنما (که من بودم) کار کرده بود و اکنون مورد سؤال داوران قرار گرفته بود. با وجود اینکه در جلسات دفاع، استاد راهنما حق حرف زدن و دفاع ندارد، اجازه گرفتم که نه در دفاع از آن دانشجو بلکه در دفاع از دیدگاه خودم، مطالبی را مطرح کنم. بعد یادم آمد که دو سه سال پیش در مصاحبه با ویژه نامه تاریخی روزنامه جام جم در این باره توضیحاتی داده ام. فکر کردم بد نباشد در پستی لینک بدهم به همان مطالب. شاید روشنگر باشد. برای دریافت متن آن مصاحبه اینجا را کلیک کنید.

 

/ 6 نظر / 8 بازدید
89

سلام استاد میلاد با سعادت امام حسین (ع) را به شما تبریک عرض می نمایم.

88

اعیاد شعبانیه بر شما مبارک[گل][گل][گل]

نظری

سلام استاد واقعا بحث علمی خوبی بود. امیدوارم بازهم از این مباحثات علمی در جلسات دفاع ببینیم.

پنجره ای رو به تاریخ

سلام اعیاد شعبانیه بر شما مبارک. با یک سوال در وبلاگ پنجره مشتاقانه منتظر حضور و شرکت شما و دوستان خواننده وبلاگتان در نظر سنجی هستم.

مولوی 2012

سلام "زین تکرار مطلب و آپ نبودن دلم گرفت پستی جدید و کامنت فراوانم آرزوست"

جعفری

سلام استاد ماهروز که اسم وبلاگتان هست ،معنی آن چیست؟شاید چون تاریخ از روز وماه ،از جمع روزها و سال ازجمع ماهها وقرن از جمع سال ها ساخته می شود واین روند زمان را در تاریخ شکل می دهد ودر این میان روز وماه پایه واساس تشکیل سده ها است.چنین ترکیبی جالبب بود ؛ولی برام سوال چرا اول کلمه ماه،وبعد کلمه روز آمده ؟وازطرفی به ذهنم رسد شاید مثل خاتون بخارا اسم شخصیتی باشد