ای کاش...

رفته بودم کتابفروشی. یکی از استادان دانشکده کشاورزی را دیدم که کتاب گرگ پالان دیده دکتر باستانی پاریزی را در دست دارد. گفتم: دکتر شما هم این قبیل آثار را می خوانید؟ گفت: بله؛ می خواهم بدانم که بوده ایم و گذشته مان چه بوده است. گفتم: کاش دانشجویان تاریخ هم به اندازه شما علاقه داشتند که بدانند که بوده اند و گذشته شان چه بوده است.

/ 10 نظر / 52 بازدید
محسن برجی

کتاب های دکتر باستانی پاریزی همانند پیاز و سیاب زمینی برای همه خانه های ایرانیان لازم است و خواندنی.

سلام استاد اي كاش...

مهدیخانی

سلام بر استاد عزیز. یکی از همکارانم که فوق لیسانس رشته الکترونیک دارد، اغلب آثار دکتر باستانی پاریزی را خوانده است و بر آنها احاطه دارد به گونه ای که من همیشه به ایشان غبطه می خورم.

نیوشا

یه سوالی که همیشه تو ذهن من هست اینه که اگ اونچه راجع به این پیشینه چند هزارساله در کتاب ها نوشته درسته.. اگر این فرهنگ غنی وجود داشته... چطور می شه در عرض صد سال یا بیشتر تمام این فرهنگ غنی از بین بره؟! البته این نظر شخصی منه که از بین رفته- شواهد عینی در زندگی روزمره این رو نشون می ده که از اون فرهنگ غنی چیزی باقی نمونده-

کاش استادان تاریخ هم از شدت انبوه درختان دنبال جنگل نمی گشتند! بله!

احمدی

با سلام خدمت استاد درست است انصافا انسان نباید گذشته خودش را از یاد ببرد.

حسینی

سلام استاد حتی برخی از دانشجویان تاریخ که فارغ التحصیل شدن نمیدونن چی خوندن، اصلا برا چی تاریخ خوندن.

آشنا

با سلام. فقط کم کاری دانشجویان گروه تاریخ رو نباید دید بلکه تاحدودی ساختار کتب تاریخی رو هم باید عاملی در عدم علاقه دانشجویان به مطالعه دونست.

مهدی شریفی

سلام استاد. آری کتاب خریدن و کتاب خواندن خیلی کم شده. ترم قبل به بهانه ای به دانشجویان یک کلاسم گفتم به انتشارات امام سر بزنید و یک صفحه آنرا تووصیف کنید. تا یکی دو هفته میگفتند که چی؟ چرا؟ آخه ربط مستقیمی با درس ما نداره. اما گفتم بروید شاید... بالاخره رفتند از 37 دانشجو دو نفر تقلبی از سایتها بویژه سایت جهاد مطلب جمع کرده بودند. اما 35 نفر دیگر مطالبی نوشتند که همه آنها خواندنیه. برخی اینقدر تشکر و سپاسگزاری کردند که جایی رفته بودیم که انگار از عمرمان حساب نشد و ... و برخی نوشته بودند که کتاب و کتابهایی خریدیم کتابهایی که فکر نمیکردیم تو مشهد پیدا بشه

سلام شاید اگر آن استاد دانشکده کشاورزی هم علاقه و اشتیاق شما را به نگهداری و پرورش گیاهان می دانست می گفت ای کاش دانشجویان رشته کشاورزی هم به اندازه شما به گیاهان علاقمند بودند!