این نغمه محبت

نویسنده وبلاگ « من راز فصل ها را می دانم » در ذیل پستی با عنوان « کی شبیه چه شعریه» توضیح داده است که هر وبلاگی او را به یاد چه شعری می اندازد. در لیست اولیه ایشان، از تاریخچه خبری نبود. از ایشان خواستم لطف کنند و نظر خود را در باره تاریخچه نیز بنویسند. بزرگواری کردند و این پست خود را اصلاح کردند و تاریخچه را نیز به فهرست خود افزودند. ایشان نوشته اند که وبلاگ تاریخچه مرا به یاد این شعر دکتر شفعی کدکنی می اندازد:

پیش از من و تو بسیار بودند و نقش بستند

دیوار زندگی را زین گونه یادگاران

وین نغمه محبت بعد از من و تو ماند

تا در زمانه باقی‌ست آواز باد و باران

خوشحالم که این وبلاگ مصداق این شعر زیبا قرار گرفته است.

/ 5 نظر / 4 بازدید
...

ای مهربان تر از برگ در بوسه های باران بیداریِ ستاره، در چشم جویباران آیینه ی نگاهت پیوند صبح و ساحل لبخندِ گاه گاهت صبحِ ستاره باران بازا که در هوایت خاموشیِ جنونم فریادها برانگیخت از سنگِ کوهساران ای جویبارِ جاری! زین سایه برگ مگریز کاین گونه فرصت از کف دادند بی شماران گفتی:" به روزگاران مهری نشسته" گفتم: "بیرون نمی توان کرد حتی به روزگاران" بیگانگی ز حد رفت، ای آشنا مپرهیز زین عاشقِ پشیمان، سرخیلِ شرمساران پیش از من و تو بسیار بودند و نقش بستند دیوار زندگی را زین گونه یادگاران؛ وین نغمه ی محبت، بعد از من و تو مانَد تا در زمانه باقی ست آوازِ باد و باران

یان سباستین

از آنجا که در همین دیدار کوتاهی که با شما داشتم شما را آنچنان یافتم که از هر گونه ابراز ارادتی که به هر نحوی تحت عنوان تعارف های تملق گونه یا اغراق و مبالغه قرار گیرد، نه تنها خرسند نمی شوید بلکه نوعی احساس کراهت می کنید، بدون هیچ ابراز احساساتی در مورد وبلاگ شما، تنها عرض می کنم از نظر منطقی رابطه ی مصداقی این شعر شفیعی کدکنی با وبلاگ شما عموم و خصوص مطلق است. وبلاگ شما اعم و این شعر اخص است!

یان سباستین

استاد!‌این عکس بالای وبلاگ فقط کمی شبیه خودتان است!

حسین کریمی

با عرض سلام,استاد یه سوال برام پیش اومد . همانطور که میدانید تاریخ را باید بامکمل های دیگر تکمیل کرد مثل فلسفه,جغرافیا ,جامعه شناسی , ادبیات و..... حال انکه یک مورخ باید با همه این علوم اشنایی داشته باشد یا با یکی از انها کفایت می کند. با تشکر

دانش آموز

این شعر بیانگر ماندگاری اعمال و رفتار انسان و ایجاد تجربه ای برای آیندگان است.به خصوص واژه محبت در جریان زندگی.تاریخچه و نوع بیان آن هم یکی از همان یادگاریهای تاریخ است.