این روزها...

این روزها فرصتی برای نوشتن نیست؛ آخر ترم نزدیک است و درس ها و مطالب باقی مانده را باید به سرعت درس داد. فرصتی برای تعطیل کردن هیچ کلاسی هم نیست. ضمنا اگر در طول ترم کلاسی تعطیل شده باشد، همین روزها باید جبرانی اش را برگزار کرد. کم کم سر و کله دانشجویان برای چانه زدن بر سر جزئیات امتحان، تعداد غیبت ها و این جور مسائل هم پیدا می شود. حالا اگر در این اوضاع و احوال ناخوش هم بشوی و مثلا سرما بخوری و احساس ضعف و خستگی بکنی که دیگر چه شود! نتیجه اش اینکه مجبور می شوی در فاصله دو کلاس که تنها نیم ساعت است، در اتاق را ببندی و پشت میز، نشسته، یک چرت ده دقیقه ای بزنی تا بتوانی در کلاس بعدی دوام بیاوری. این که از کلاس و دانشکده. اما اگر در همین هنگامه مجبور باشی کار آماده سازی متنی را پیش ببری که دکتر عالم زاده ویراستاری اش کرده و در هر صفحه و زیر هر سطرش خط ها کشیده و حاشیه ها زده و ان قلت ها کرده و به قول خودش " ایرادات نیش غولی " گرفته و تو باید یکی یکی آنها را ببینی و اصلاح کنی و وسط کار، مدام به این کتاب و آن مقاله و این فرهنگ و آن دائرة المعارف مراجعه کنی و بخوانی و مقایسه کنی و الخ، می شود نورٌ علی نور. بر اینها اضافه کن مشغله های روزمره را و پاسخ دادن به آن نامه و این تلفن و ملاقات با فلان دوست و ... خوب نتیجه اش می شود همین که دست و دلت به نوشتن نمی رود و اصلا توانی برای این کار باقی نمی ماند. حالا اینها همه یک طرف، یک طرف قضیه هم این است که خودت مدام بر سر دیگران غر می زنی که چرا کم می نویسید و مرتب نمی نویسید؟ و این هم خودش یک فشار مضاعف وارد می کند به آدمی که خوب جناب! تو اگر لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمی برد؟ و همین هاست دیگر حسب حال این روزهای ما.

راستش امشب هر چه فکر کردم که چه بنویسم، نه چیزی به یادم آمد و نه اصلا دل و دماغی برای این کار بود. این بود که دست آخر فکر کردم شرح حال این روزهای خودم را بنویسم. تا ببینیم سه چهار روز دیگر چه پیش خواهد آمد. هر چند " بوی بهبود ز اوضاع " ما نمی آید، اما به هر حال از قدیم گفته اند که " از این ستون به آن ستون فرج است ".   

/ 14 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
اشکواری

سلام استاد. خدا بد نده. صبر و استقامت شما ستودنی بوده، هست و خواهد بود. انشاالله در پست بعدی شما را مثل همیشه پرانرژی ببینیم.

مهدیخانی

سلام استاد. خداوند به شما سلامتی بدهد . اگر شما بخاطر این مسائل از نوشتن باز ایستید پس وای به حال ما.

نیما

سلام به نظر من وقتی انسان حال خوشی نداره لازم نیست که بنویسه چون با این کار حال دیگران رو هم میگیره اصلا مگه نذر کردید که دائما بنویسید . مطلب خوب توحیل مخاطب دادن خیلی بهتره از....

هاتف

جالب است! وقتی نوشته تان را خواندم اصلا احساس نکردم خسته اید یا حالتان گرفته است ولی کامنت های دوستان را که خواندم دیدم عجب ظاهرا این طور بوده و من متوجه نشده ام.

سلام استاد جان انقد به خودتان سخت نگیرن دیگه خوبیت ندره!به قوول ما مشدیا بیخیلش استاد!یک چیز دیگیم هست هر کی استاد مشه پای دردشم مشینه دیگه...انشالا به همی زودیا بهبود پیدا کنن!یکم شله ی مشدی بخورن تا قوی شنو از پس موشکلات زندگی بر بین!ای توصیه های موره جیدی بیگیرن ها!دوستارتان!

نه دیگه استاد شله تازش مچسبه!اوجوری قوتش مره!حیف اگه مدنستم انقد دوست درن که فیریزیریش مکنن ما هم حاجاقامان روز عاشورا شله مدادن براتان از او سلطای مخصوص شله از او سفارشیاش به ادرستا پست مکردم!اخه یک استادقنوات که بیشتر ندرم!حالامااربعینم اگه خودا بخاد و ریا نشه شله مدم جبران مکنم!شرمنده استادسلطای ما 8 نفرس!دیگه به هر کدمتادو بشقاب مرسه!راستی حالتا از او روزا بهتر رفت؟دوس درن بازم بهتا سر بزنم؟جویای حالتا بشم؟

البته شما لطف درن استاد!مدنن حقیقتش وقتی بره اولین بار ای پستتاره خاندوم انقد مث چقک دلم گیریفت!اخه ما اصلا نمتنم ناراحتی استاداماره بیبینم مخصوصا شماره!بره همی تیصمیم گیریفتوم یکم فضای ای کامنتاره تیغیر بودوم!البته باورتا مره ای اولین باره مو میشدی حرف مزنوم چن خودومم زیاد خوشوم نمیه!دیگه ایم به افتخار شمایه!راستی شما نظرتا راجع به ای لهجه چیه؟؟در ضمن ای روزایم خیلی بره ما دیعا کنن تا امتحاناماره خب بدم!راستی استاد حالتا خوب رفت روبرا شدن یا ن؟؟!

خواهش میکنم استاد!خوب خدارو شکر حالتون خوب شد!پس منم دیگه میرم !البته شاید بازم بهتون سر زدم اما دیگه نه با لهجه ی مشهدی بلکه باعنوان دانشجوی مشهدی راستی از این قسم شعرهاهم سر کلاس ما بخوانید چون من تا حالاشعری به لهجه ی مشهدی نه خواندم و نه شنیدم! همیشه موید وشاد باشید!

فرهاد

سلام برای رفع خستگی جشنواره فیلم بهبهو:دا شومت چه ناده(خانوادگی)- خسیتی می بی(ترسناک) جیرقنکم مکه(کمدی) مم ته می تت مه می(عشقی) بل و باند بچکون ملله (پلیسی) پیشرفت بهبهو(تخیلی) راز او خروا(مستند) ومبو یا نومبو(فلسفی)