چهارصدمین

با خود و مراجعه کنندگان محترم قرار گذاشته ام که در پایان هر صد پست، رسیدن ماهروز به این مرحله را یادآور شوم و نکاتی را مرور کنم و با دوستان در میان گذارم. این پست چهارصدمین پست ماهروز است.

آنچه در کار ماهروز نزد من اهمیت داشته و دارد، استمرار آن است. ما مردمی هستیم که در امور مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و غیره دچار گسستیم. یعنی کاری را شروع می کنیم و پیش می بریم، اما مدتی بعد به هر دلیل متوقف می شود. از این بابت ضررهای فراوان کرده ایم و می کنیم. بر این اساس با خود و دوستان ماهروز قرار گذاشته ام که کار این وبلاگ استمرار داشته باشد. وبلاگ نویسی من اکنون وارد هفتیمن سال خود شده و امیدوارم بتوانم همچنان آن را ادامه دهم؛ تا هفت سالهای دیگر و هفت سالهای دیگر و...

ماهروز از نظر شمار مراجعه کنندگان، وبلاگ متوسطی است، نه هیچ وقت بی مشتری و مراجعه کننده مانده و نه شاهد مراجعه کنندگانی کثیر است. مخاطبانی خاص که عمدتا دانشجویان، دوستان قدیم و جدید و علاقمندان به مطالب آن هستند در طول هفته به آن مراجعه می کنند و گاهی هم پای مطالب پیام می گذارند. افزودن بر شمار مراجعه کنندگان، کار دشواری نیست و می توان با نوشتن مطالبی تیز و تند، چنگ انداختن به صورت این و آن و... بر آمار آنان افزود. اما این مطلب هیچ وقت مد نظر این جانب نبوده و نیست. بنا بر این است که در ماهروز، مطالبی تاریخی - به مفهوم عام آن- به صورت منطقی و با زبانی مناسب مطرح شود و همگی ما در تجارب هم سهیم شویم. این رویه ماهروز بوده و امیدوارم همچنان باشد.

ماهروز تا سال گذشته، هر چهارروز یک بار به روز می شد، در یک سال اخیر این رویه عوض شده و فعلا هفته ای یک بار این اتفاق می افتد. با مشغله های کاری تازه ای که برای من پیش آمده، فعلا همین رویه ادامه خواهد یافت.

عرض دیگری ندارم، مگر تشکر و سپاس از عموم مراجعه کنندگان محترم که وقت می گذارند،‌ به ماهروز می آیند، مطالب آن را می خوانند، نقد می کنند و نظر می دهند. برقرار باشید.

 

ارادتمند

عبدالرحیم قنوات


 

/ 10 نظر / 28 بازدید

سلام استاد چهارصدمين پست وبلاگتان مبارك. مرحبا به پشت كار و همت شما.

نظری

سلام استاد ماهروز منبع الهام چندین وبلاگی است که دانشجویان تاریخ و تمدن اداره می کنند. امیدوارم خودتان و وبلاگتان برقرار باشید.

حاجری

امیدوارم ما هم، که ماهروز الگوی وبلاگنویسی مان بوده، بتوانیم به طور مستمر کارمان را ادامه بدهیم. من، در کل، به عنوان یک مخاطب از وبلاگ شما راضی بوده ام، هر چند گهگاهی نفدهایی داشته ام. دوست دارم این نقدها حضوری بیان شوند، انشالله فرصتی دست دهد زیارتتان کنم و در این زمینه و البته موضوعات دیگر صحبت کنیم. سپاس استاد.

محسن حسینی کومله

با سلام امیدوارم شما و ماهروزتان پیروز و بهروز باشید. پیشاپیش سال نو را به شما شادباش می گویم.

استاد ارجمند سلام،پشتكارتان ستودنى است .اگر چه رشته تخصصى شما تاريخ است و بيشتر مطالب هم در مورد تاريخ، ولى كاش گهگاهى هم سركى به حوزه هاى ديگر مثل سياست ميزديد.در هر صورت از اينكه خودرا وقف تاريخ اين ملت كرده ايد ممنونم.

ابراهیمی

سلام جناب استاد ماهروز برای من کلاس مجازی است . همیشه سلامت باشید پیشاپیش نوروز بر شما و خانواده محترمتان مبارک .

امیررضا

سلام خوب هستید؟؟؟ سال جدید پیشاپیش مبارک!!! این شعر را فی البداهه سرودم: چهارصد بار مراجعه کردیم و بی نصیب یک بار مراجعه کردیم و منصوب شدیم ما!!!

مهدی شریفی

سلام و درود بر استاد محترم. انشا الله که تا چهارهزارمین پست شما را نیز بهره ببریم. درباره تفاوت گذاشتن میان اخلاق حرفه‌ای و اخلاق فردی نیز مطلبی است که شاید در آینده درباره اش چیزی تقدیم کردم.

شاگرد قدیمی

سلام استاد چهارصدمین پست وبلاگ مبارک ماهروز برامن مرور خاطرات گذشته در کلاس های آقای دکتر قنواته ایشاله شما در پناه حق سالم و سلامت باشین و ماهروز همچنان ادامه داشته باشه تا ما مثل همیشه از گفته های شما استفاده کنیم!![گل]

مدتهاست از پست هایتان عقب مانده ام و انگار درس های بسیاری را از دست داده ام. هر چند باز هم خدا را شکر به خاطر نگاشته های ثبت شده پیشین...خدا را شکر با این همه مشغله هنوز به دل مشغولی خود که منفعتی برای ما دارد ادامه میدهید.پایدار باشید و سرزنده[گل]