ادبیات و تاریخ

دوست عزیزم مهرداد صدقی که برای گذراندن فرصت مطالعاتی به آمریکا سفر کرده در ذیل پست قبلی من، کامنتی گذاشته بود، به این شرح:

« در نظام آموزش و پرورش آمریکا به چند زمینه بیشتر اهمیت می دهند . اول از همه زبان و ادبیات و تاریخ . شاید برنامه ریزهای نظام آموزشی متوجه اهمیت این دو درس بوده اند. جالب است بدانید کتاب دبیرستانی تاریخ آمریکا (که البته بیشتر از 400سال هم تاریخشان به عقب بازنمی گردد) 4-5 برابر کتاب تاریخ دبیرستان ما محتوا و تصویر دارد » .

 

/ 13 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی

دانشجویان تاریخ جایی که جاش باشه از اساتید خودشون تقدیر وتشکر می کنند.مثل جلسه دیروز .

علی اصغر قاسمیان

و دردناکتر اینکه همین اندک صفحات تاریخ دیرینه ما را تحریف شده به خورد بچه های ما میدهند.

آهان. جایی که جاش باشه که البته خودشان تشخیص می دهند مثل جلسه ی دیروز، نه هر جایی مثل این جا. بله البته که اینجا جای تقدیر و تبریک و تشکر نیست. جای غمنامه نوشتنه اون هم دقیقا در هفته ی معلم. اه اه اه بی سلیقه ها

روشن

سلام استاد می دونم که خیلی دیر شده. طی این چند روز دنبال مطلبی بودم که درخور شا’ن شما باشه تا بهتون میل بزنم. اما متا’سفانه چیزی پیدا نکردم. هفته معلم مبارکتون باشه برای شما آرزوی سلامتی و کامیابی دارم.

فرشته

سلام استاد مبارکتون باشه این هفته واین روزها براتون از صمیم قلب آرزوی موفقیت میکنم در همه ی مراحل زندگی

خورشید

سلام استاد. هرچند افتخار شاگردی شما نصیبم نشد اما امیدوارم روزی در خدمتتان باشم اندکی در خور توانم از علم شما اندوخته ای کسب کنم. امیدوارم به شاگردان خوب امیدوار باشید. اگه وقت کردید سری به وبلاگ درویشی ما هم بزنید که از تجمع تکالیف درسی نمیرسم زود به زود به روزش کنم. ممنون

دانش آموز

سلام استاد.بالاخره بعد از یک ما ه و نیم فرصتی پیش آمد تا سری به تاریخچه بزنم.گرفتاری های درسی بعد از ایام عید از میزان اوقات فراغتم کاسته بود.به هر حال از این فرصت به دست آمده خوشحالم و روز معلم را بامقداری تاخیر بهتون تبریک میگم.

دانش آموز

مشکلی که شما بیان کردید نه تنها در دوره دبیرستان بلکه در مقطع راهنمایی هم وجود داره.علاوه بر کتابهای درسی دیگه که از ضعف آموزشی برخوردارن،کتاب تاریخ هم کم وکاست زیاد داره.مخصوصا تاریخ سوم راهنمایی که هر سال بخشی از اون حذف یا دچار تغییر میشه.

عینیت

استاد،شبتون بخیر.تبریک میگم روز معلمو به شما استاد گرانقدر.(البته با کمی تاخیر)

khazan

بله ديگه اينجا ايرانه جاييكه نه تنها به تاريخ اهميت نميدن بلكه همه جا تو سر تاريخ و تاريخي ميزنن! چرا مردم نميفهمن كه تا گذشته نباشه حال و آينده به وجود نمياد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا اينقدر تاريخ مملكتمونو دست كم ميگيرن در حاليكه اكثر جاها ايرانيا نقش داشتن ،كاش مسئولين ما هم قدري به تاريخ و رشته ي انساني بها ميدادن نه اينكه افراد ضعيف جامعه رو در رشته ي علوم انساني ثبت نام كنن و تمام زير شاخه هاي اين رشسته رو زير سوال ببرن كاش روزي برسه كه ديدگاه مسئولين و مردم ما هم تغيير كنه