محراب

تصویر محراب مسجد امام هادی شهر نیشابور. تزیینات به کار گرفته شده در این محراب شامل خط ثلث، خط کوفی، خط نستعلیق، گلهای ختایی، اسلیمی و مقرنس است.

برای توضیح بیشتر باید اشاره کنم که طراحی و ساخت این محراب که 12 متر مربع مساحت دارد و در ساخت آن تنها از عنصر گچ استفاده شده، توسط آقای محمدرضا عموزاد صورت گرفته است. آقای عموزاد دانشجوی رشته نقاشی دانشکده هنر نیشابور بود و طراحی و ساخت این محراب، پروژه پایان تحصیل ایشان در دوره لیسانس است که طی سالهای 1384 و 1385 آن را به انجام رسانده است. امید است در آینده از آقای عموزاده و آثار او بیشتر بشنویم.

/ 9 نظر / 11 بازدید
89/1

خیلی قشنگه! واقعا دست مریزاد به هنر آقای عموزاد. ولی ارتباط این محراب با نقاشی در چیست؟؟؟؟

88

سلام آقای دکتر خسته نباشید از اونجای که آشنایی ما با شما بیشتر در زمینه هنر اسلامی بوده خیلی دوست دارم که مطالب بیشتری درمورد هنر و معماری ایرانی اسلامی در وبلاگ شما ببینم . خیلی لطف می کنید

م

سلام .خسته نباشین.من الان یه سری به بعضی پست ها زدم بالاخره این خانوم سلطانی شفا پیدا کرد؟

پایان نامه!!!!!!!!!!!

با سلام بسیار زیباست. به این میگن کار پایان نامه!!!!!!!!!!!!!!!!

ورنوس

بعضی ازکارهای بچه های دانشکده هنر واقعا هنرمندانه است و تحقیقات اونها در باب بناهای تاریخی ازدیدگاه هنر ومعماری بسیار ارزشمند تر از پژوهشهایی است که ما درباره تاریخ آن بنا انجام می دهیم.

محمد تقوی

یه بار قسمت شد اینجا رو دیدم.حالا راست و دروغش پای راوی ولی من شنیدم اینجا قدیمی ترین بنای شهر جدید نیشابور هم هست

چه کسی هر دو لبم را به الف باز نمود چه کسی جامه تقوا به تنم ساز نمود ای معـلم کـه تـو را دانـش بسیـار بـوَد جان شاگرد بـه فدایت که سزاوار بوَد . . . یاد و خاطره قافله سالار معلمان شهید فیلسوف فرزانه آیت الله مرتضی مطهری (ره) و روز معلم گرامی و جاودانه باد.

89/1

سلام استاد روز معلم بر شما مبارک