دیدار با دانشجویان

دوشنبه شب گذشته را همراه بعضی از همکاران در خوابگاه دانشگاه، میهمان دانشجویان بودیم. دانشگاه فردوسی چند سالی است که با یک برنامه ریزی منظم، از اساتید دعوت می کند که شبی را در خوابگاه، میهمان دانشجویان گروه خود باشند. معمولا اساتید شام را همراه دانشجویان در سلف سرویس صرف می کنند و بعد حدود یکی دو ساعت در یکی از اتاق های خوابگاه با دانشجویان خود به گفتگو می نشینند و در فضایی غیر رسمی و غیر درسی، به صورت آزاد با آنان سخن می گویند. برنامه خوبی است و ضمن اینکه این یکی دو ساعت با صمیمت خاصی سپری می شود، طرفین این فرصت را پیدا می کنند که راحت تر از محیط رسمی دانشکده به سخنان یکدیگر گوش دهند.

دوشنبه شب، من و یکی از همکارانم میهمان خانم های ساکن در یکی از خوابگاه های پردیس دانشگاه بودیم. دانشجویان از ترم های مختلف بودند، با چای و میوه و شیرینی از ما پذیرایی کردند، از همدیگر سوالاتی پرسیدیم، سری هم به خاطرات گذشته مان زدیم، دست آخر هم به یادگار عکسی گرفتیم و برگشتیم.

عموم دانشجویان و اساتید شرکت کننده در این برنامه و نیز مسوولان امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه معتقد به مفید بودن این برنامه هستند. معمولا هر استادی در هر سال و گاهی دو سال تحصیلی یک بار میهمان دانشجویان می شود و دانشجویان هم برای شرکت در این برنامه آزادند و هیچ کس به اجبار و اکراه در آن شرکت نمی کند. و آخرین نکته اینکه به نظرم رسید؛ امکانات خوابگاهی و رفاهی دانشجویان نسبت به سال های دانشجویی ما بسیار بهتر شده است. 

/ 3 نظر / 6 بازدید
مهدیخانی

سلام. اگر دانشگاه فردوسی در این زمینه برنامه ریزی کرده است کار بسیار ارزشمندی است. من نیز پیشنهاد این موضوع را به شورای فرهنگی دانشگاه خودمان خواهم داد. از این گذشته باید بگویم که حضور در خوابگاههای دانشجویی از خصوصیات همیشگی شما بوده است، چونکه وقتی در سال 78 در خوابگاه فجر در جمع ما حضور یافتید می گفتید که قبلا در دانشگاه کاشان هم این کار را انجام می داده اید. پایدار باشید.

اناركي

سلام استاد وقتتون بخیر! اولین بار بود که به توصیه دوستان به وبلاگتون سر زدم . باشه استاد تا وقتی ما خوابگاه بودیم که به ما افتخار ندادید . راستش استاد مقاله خلاصه نویسی تون را دکتر برزگر به ما معرفی کرده می خواستم که آدرس مجله را از شما بپرسم چرا که خودم که search كردم نديدمش.

دانش آموز

آیا امکانش هست یک دانش آموز با شما دیدار داشته باشه؟! خیلی خوشحال میشه!